پرسش‌های متداول

در این بخش پاسخ مهمترین و پر تکرار ترین پرسش‌های کاربران برای راهنمایی شما گردآوری شده است. چنانچه پرسش دیگری در ذهن دارید و یا هر یک از پاسخ‌های زیر برایتان نامفهوم است، همواره آماده هستیم تا پاسخگوی شما باشیم. می‌توانید از طریق آیکون گفتگوی آنلاین پایین صفحه و یا پس از ورود به سایت با ارسال تیکت پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.

ثبت‌نام در کاراپتو به سادگی قابل انجام است. کافیست بر روی آیکون حساب کاربری کلیک نمایید و در بخش ثبت‌نام با وارد نمودن نام و نام خانوادگی و کد ملی خود، کد تایید پیامک شده به شماره همراهتان را وارد نموده تا ثبت‌نام شما تکمیل شود.

سرمایه‌گذاری در صندوقهای سرمایه‌گذاری تا سقف 5 میلیون تومان صرفاً با ثبت‌نام در کاراپتو امکان پذیر است، امّا برای انجام سرمایه‌گذاری مبالغ بالاتر از آن حتما می‌بایست نسبت به تکمیل احراز هویت در پروفایل خود اقدام نمایید. افتتاح حساب بیمه عمر بیت کوین و واریز به آن نیز بدون انجام احراز هویت امکان پذیر است.

اما برای هرگونه برداشت وجه از کاراپتو حتما می‌بایست احراز هویت شما تکمیل شده باشد و اطلاعات حساب بانکی خود را نیز جهت واریز وجوه در بخش احراز هویت ثبت نمایید. بنابراین توصیه می‌کنیم در نخستین فرصت نسبت به تکمیل احراز هویت خود اقدام نمایید.

در صندوقهای سرمایه‌گذاری حداقل میزان سرمایه‌گذاری معادل قیمت لحظه‌ای یک واحد سرمایه‌گذاری صندوق انتخابی می‌باشد و حداکثر مبلغ سرمایه‌گذاری بدون انجام احراز هویت 5 میلیون تومان و پس از انجام احراز هویت نامحدود خواهد بود.

در بیمه عمر بیت کوین حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری ماهیانه صد هزار تومان و حداکثر دو میلیون تومان می‌باشد.

خیر. هیچگونه سود ثابت و تضمین شده ماهیانه یا سالیانه‌ای به شما تعلق نخواهد گرفت و بازدهی شما وابسته به نوسان قیمت رمز ارزها و دلار خواهد بود. هر زمان که تصمیم به ابطال واحدهای سرمایه‌گذاری خود و برداشت سرمایه خود داشته باشید، میزان سرمایه شما بر اساس ارزش روز محاسبه می‌گردد.
به عنوان مثال شما یک میلیون تومان در قالب 10 واحد 100 هزار تومانی در یکی از صندوقهای کاراپتو سرمایه‌گذاری می‌نمایید. پس از یک ماه با افزایش قیمت ارزهای دیجیتال آن صندوق، ارزش هر واحد آن 20 درصد رشد نموده و به عدد 120 هزار تومان می‌رسد و در نتیجه ارزش 10 واحد شما نیز به یک میلیون و دویست هزار تومان خواهد رسید.

بله. همانطور که خرید و نگهداری مستقیم ارزهای دیجیتال نیز با توجه به نوسانات بازار ممکن است دچار کاهش ارزش شود، سرمایه‌گذاری به شیوه غیرمستقیم و از طریق کاراپتو نیز از این قاعده مستثنی نمی‌باشد.

مجموع ارزش ریالی کلیه دارایی‌های نقدی و دیجیتالی هر صندوق سرمایه‌گذاری در ابتدای هر روز محاسبه می‌شود که به آن خالص ارزش دارایی‌های آن صندوق می‌گویند. با تقسیم این عدد بر تعداد کل واحدهای سرمایه‌گذاری فعلی صندوق، ارزش ریالی هر واحد آن محاسبه می‌گردد.
متناسب با نوسان قیمت ارزهای دیجیتال و یا دلار، قیمت هر واحد صندوق نیز نوسان خواهد داشت و در نتیجه سرمایه شما نیز تغییر خواهد نمود. بنابراین بازدهی سرمایه شما تابعی از قیمت ارز دیجیتال هر صندوق و نیز قیمت روز دلار می‌باشد.

در حساب بیمه عمر بیت کوین، پس از گذشت حداقل 2 سال از افتتاح حساب می‌توانید با ثبت درخواست نسبت به بستن حساب و برداشت سرمایه خود اقدام نمایید.

با ثبت درخواست ابطال واحدهای سرمایه‌گذاری هر صندوق از طریق داشبورد حساب کاربری، می‌توانید درخواست برداشت تمام و یا بخشی از سرمایه خود را ارسال نمایید. حداکثر ظرف مدت دو روز کاری فرآیند بررسی، تایید و واریز وجه به حساب بانکی شما انجام خواهد شد.
برای نقد نمودن سرمایه حتماً می‌بایست احراز هویت فردی را تکمیل نموده و حداقل یک حساب بانکی فعال نیز ثبت کرده باشید.

تا این لحظه هیچ قانون خاصی در خصوص سرمایه‌گذاری در رمزارزها در ایران به تصویب نرسیده است که بتوان بر اساس آن این سئوال را پاسخ داد. با توجه به صدور مجوزهای قانونی استخراج رمز ارزها، فعالیت بدون مشکل صرافی‌های ایرانی ارزهای دیجیتال، … می‌توان گفت که در حال حاضر منع قانونی جهت سرمایه‌گذاری در این بازار لحاظ نشده است.

کاراپتو نام تجاری شرکت اندوخته نوین پارسه به شماره ثبت 9064 می‌باشد که یک شرکت ثبت شده رسمی در ایران است و مکان فعالیت رسمی این شرکت نیز داخل کشور می‌باشد و کلیه فعالیتها این شرکت نیز تحت قوانین جاری کشور است. درگاههای پرداخت نیز صورت رسمی اخذ گردیده است.