درباره کاراپتو

شرکت اندوخته نوین پارسه تحت نام تجاری کاراپتو یک استارتاپ حوزه سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال است که پس از یکسال تحقیق و طراحی، فعالیت خود را از اوایل سال 1400 آغاز نمود و هم اکنون اولین و تنها نمونه ایرانی ارائه دهنده صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک متنوع در بازار ارزهای دیجیتال و نیز ابزار بیمه عمر بیت کوین می‌باشد.

پنج دلیل مهمی که کاراپتو بر پایه آنها شکل گرفته است عبارتند از:

1- رفع موانع پیش روی ایرانیان برای سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال به واسطه تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران که در برخی مواقع باعث بلوکه شدن حساب و حتی از دست رفتن سرمایه آنها در صرافی‌های خارجی شده است.

2- ایجاد شرایط آسان سرمایه‌گذاری برای افرادی که هیچگونه آشنایی با بازار ارزهای دیجیتال و نحوه فعالیت در آن ندارند و مایل به سرمایه‌گذاری در این بازارها هستند.

3- اشاعه فرهنگ سرمایه‌گذاری در صندوقهای سرمایه‌گذاری مشترک و شناساندن مزایای این روش به علاقه‌مندان این بازار به منظور کاهش ریسک سرمایه‌گذاری.

4- تشویق افراد به سرمایه‌گذاری بلند مدت و از مسیر صحیح جهت جلوگیری از ضرر و زیان ناشی از عملکرد افرادی که دانش فعالیت در بازارهای مالی را ندارند.

5- کمک به کاهش خروج ارز از کشور با مدیریت انتقال منابع ریالی و رمز ارزهای صندوقها بین سرمایه‌گذاران.

در این راستا تلاش شد تا با راه‌اندازی بستری کامل و قابل استفاده برای همگان، شرایطی ایجاد شود تا هر فردی که مایل است بخشی از سبد سرمایه‌گذاری خود را در بازار رمز ارزها تشکیل دهد، بتواند به راحتی و با خیالی آسوده از طریق سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری متنوع کاراپتو به این مهم دست یابد.