سرمایه گذاری با بیت کوین

سرمایه گذاری با بیت کوین

سرمایه‌گذاری با بیت کوین در طول این سال‌ها توجه افراد بسیار زیادی را به خود جلب کرده است. اگر تا حدودی با بازار ارزهای دیجیتال آشنا باشید و در این زمینه مطالعاتی داشته باشید، مطمئناً در رابطه با موفقیت افرادی که بر روی این ارز سرمایه‌گذاری کرده‌اند، مطالب بسیار زیادی را شنیده‌اید. بسیاری از چهره‌های سرشناس همچون مدیر عامل توییتر و برخی از سرمایه‌گذاران معروف سیلیکون در این حوزه فعالیت می‌کنند و تاکنون به سودهای کلانی رسیده‌اند.

اما در این میان ممکن است از خودتان بپرسید که آیا برای سرمایه‌گذاری بر روی بیت کوین باید اقدامات خاصی انجام شود یا می‌توان بی‌گدار به آب زد؟ اصلاً چگونه باید وارد این حوزه شویم و سرمایه‌گذاری را شروع کنیم؟ در این مقاله قصد داریم هر آن چه که باید در مورد سرمایه‌گذاری بر روی این ارز دیجیتال بدانید را شرح دهیم. دقت داشته باشید که سرمایه‌گذاری در این حوزه، بدون داشتن اطلاعات کاملی در رابطه با آن و البته تأثیری که بر روی دیگر ارزها دارد، امکان‌پذیر نیست.

چرا سرمایه گذاری روی بیت کوین برای کاربران جذاب است؟

هر چه رو به جلو می‌رویم، تکنولوژی نیز با سرعت بیش‌تری پیشرفت می‌کند. اگر دقت کنید وابستگی ما به دنیای مجازی هم تا حد بسیار زیادی افزایش یافته است. در این جا قصد داریم در رابطه با یک ارز دیجیتال جهانی صحبت کنیم که امروزه، به دلیل امنیت بالایی که دارد، توجه سرمایه‌گذاران بسیار زیادی را به سمت خود جلب کرده است.

امکان استفاده از بیت کوین برای هر فردی در هر کجا از دنیا وجود دارد. در واقع این یک سرمایه‌گذاری بر روی دسته جدیدی از دارایی‌ها به حساب می‌آید. دقت داشته باشید که در این سرمایه‌گذاری، فرد هیچ پشتوانه‌ای نخواهد داشت و به همین دلیل است که بی گدار به آب زدن، می‌تواند در نهایت ضررهای بسیار زیادی را به بار آورد. پیشنهاد ما این است که در ابتدا با ساز و کارهای عملکرد این ارز دیجیتال آشنا شوید تا در نهایت بتوانید از سرمایه‌گذاری خود، نتیجه‌ی خوبی بگیرید.

شما فکر می‌کنید، سرمایه‌گذاری بر روی یک پدیده کاملاً دیجیتال و غیر قابل لمس منطقی است؟ آیا فکر می‌کنید سود حاصل از آن، ارزش سرمایه‌گذاری دارد؟ در ابتدا شاید کمی عجیب به نظر برسد، اما هیمن دیجیتالی بودن و فیزیکی بودن ارز است که مهم بوده و آن را کاربردی کرده است. به عنوان مثال، می‌توان به استخراج طلا اشاره کرد. با استخراج طلا، مقدار طلایی که در دل زمین وجود دارد کم می‌شود. برای ارز دیجیتال بیت کوین نیز دقیقاً همین مثال صدق می‌کند. البته دقت داشته باشید که در این جا تنها مسئله در رابطه با کم بودن این ارز نیست، بلکه این ارز دیجیتال، کاربردی هم هست.

سرمایه گذاری بر روی ارزشمندترین ارز دیجیتال جهانی

شخصی به نام ساتوشی ناکوموتو در سال 2008، اولین ارز دیجیتال را به جهان معرفی کرد. این نوآوری و ابداع ساتوشی ناکوموتو، توانست تحول‌های اساسی و بی‌نظیری را در صنعت پرداخت‌های جهانی به وجود آورد. این ارز دیجیتال بیت کوین نام دارد. این ارز جهانی همانند اینترنت، می‌تواند تمام دنیا را تغییر دهد. بنابراین در نظر گرفتن آن تنها به عنوان یک ارز، درست نیست.

ارزهای رایج دنیا همچون یورو، دلار، ریال و غیره، منبع محدودی دارند و دولت‌ها می‌توانند آن‌ها را کنترل کرده و تا بی‌نهایت از آن‌ها را چاپ کنند. اما رمز ارز دیجیتالی که در این جا از آن صحبت می‌کنیم، محدود است و تنها امکان تولید 21 میلیون واحد از آن وجود دارد. به همین دلیل است که آن را می‌توان مشابه الماس یا طلا دانست. پیش بینی می‌شود که در آینده‌ای نه چندان دور، ارزش ارزهای رایج کشور از بین برود. با یک محاسبه ساده، می‌توانیم متوجه شویم که تنها 0.002625 بیت کوین به هر نفر می‌رسد. بنابراین در یک نتیجه‌گیری کلی، می‌توان متوجه شد که سرمایه‌گذاری در این حوزه بسیار پرسود خواهد بود. البته لازم است یادآوری کنیم که اگر بدون داشتن اطلاعات لازم، از بازار خرید کنید، ممکن است دچار ضررهای بسیار زیادی شوید.

سرمایه گذاری بر روی ارزشمندترین ارز دیجیتال جهانی

بهترین روش های سرمایه گذاری در یکی از پرطرفدارترین رمز ارزهای جهانی

راه‌های بسیار زیادی برای سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها وجود دارد. هر فرد یا هر سازمانی می‌تواند با توجه به میزان ریسک پذیری، دانش و حجم سرمایه خود، یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری را انتخاب کند. برخی از بهترین راه‌های سرمایه‌گذاری در این حوزه، عبارتند از:

  • خرید
  • استخراج
  • ترید

در ادامه توضیحات کاملی را در رابطه با هر کدام از روش‌های سرمایه‌گذاری که در بالا نام بردیم، ارائه می‌دهیم.

خرید بیت کوین؛ یکی از ساده ترین راه های سرمایه گذاری در این حوزه

به اعتقاد بسیاری از افراد، خرید کردن یکی از بهترین راه‌های سرمایه‌گذاری در این حوزه است. زمانی که مقداری ارز دیجیتال را خریداری می‌کنید در کیف پول ذخیره می‌شود. تا زمانی که خودتان نخواهید، هیچ فرد دیگری نمی‌تواند ارز دیجیتال شما را خرج کند. دسترسی به ارزهای شما در صورتی امکان‌پذیر است که نکات مربوط به کلید خصوصی یا همان رمز کیف را رعایت نکرده باشید. در واقع مالک واقعی دارایی‌ها، کسی است که رمز کیف پول را در اختیار دارد.

از 12 سال پیش تاکنون، قیمت بیت کوین در یک مسیر صعودی بلند مدت قرار داشت. ناگفته نماند که نوسانات بسیار شدیدی را در طول این مدت تجربه کرده است، اما به هر حال افرادی که برای بلند مدت این ارز را خریداری کرده‌اند، همواره به سود خواهند رسید. در نتیجه اگر به دنبال روش ساده‌ای برای سرمایه‌گذاری در این حوزه هستید، می‌توانید با خرید این ارز و نگهداری آن در کیف پول، به راحتی در بازار کریپتو سرمایه‌گذاری کنید.

خرید این ارز از راه‌های مختلفی امکان‌پذیر است. می‌توانید از طریق ثبت نام در صرافی‌های معتبر ارز دیجیتال اقدام کنید و با پرداخت ریال، ارز خود را دریافت کنید. می‌توانید آدرس کیف پول خود را در اختیار فروشگاه‌ها یا افراد ارائه دهنده‌ی بیت کوین قرار دهید و از آن‌ها خرید کنید. در این میان لازم است مراقب کلاهبرداری‌هایی که ممکن است در معامله انجام شود، باشید.

استخراج، یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری در بیت کوین

یکی دیگر از راه‌های سرمایه‌گذاری در این حوزه، استخراج آن است. شبکه‌های بلاک چین به منظور انجام پردازش‌ها و تأمین امنیت از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند. با استفاده از این روش‌ها، اعضای شبکه می‌توانند مدیریت شبکه را در اختیار داشته باشند. این روش‌ها الگوریتم اجماع نام دارند.

شبکه‌ی بیت کوین که براساس الگوریتم اجماعی کار می‌کند، به نام “گواه اثبات کار” شناخته می‌شود و در آن لازم است توان پردازشی شبکه توسط اعضا در اختیار شبکه قرار گیرد تا بتوان از آن‌ها جهت پردازش تراکنش‌ها استفاده کرد. افرادی که این کار را انجام می‌دهند، ماینر نام دارند. در ازای ارائه سرویس به شبکه، به این افراد ارز دیجیتال تعلق می‌گیرد.

در واقع هدف از ساخت دستگاه‌های ماینر، استخراج است. پس از این که این دستگاه‌ها راه‌اندازی شوند و یک کیف پول به شبکه معرفی شود، شرکت در عملیات پردازش تراکنش‌ها امکان‌پذیر بوده و می‌توان از شبکه پاداش گرفت. لازم است بدانید با بالاتر رفتن تعداد دستگاه‌ها و توان پردازشی آن‌ها، به سرمایه‌ی اولیه‌ی بیش‌تری نیاز داریم و طبیعتاً در این مسیر به درآمد و سود بیش‌تری هم می‌رسیم.

می‌توانید با سرچ عبارت “ماشین حساب ماینینگ”، اطلاعات کاملی از انواع دستگاه‌های ماینر، هزینه‌ی تمام شده و همچنین میزان سوددهی این روش به دست آورید.

استخراج، یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری در بیت کوین

ترید یا خرید و فروش؛ یکی از روش های سرمایه گذاری سودآور در بیت کوین

یکی از فعالیت‌های سودآور در بازارهای مالی همچون اوراق عرضه، سهام و یا کریپتوکارنسی، خرید و فروش یا همان ترید است. تریدرها یا همان معامله‌گران سعی می‌کنند استراتژی‌های مختلفی را به کار گیرند و با پیگیری نمودار قیمت و اخبار پروژه‌ها، از نوسانات قیمت ارزها، سود دریافت کنند.

در بازارهای مالی داخلی، تنها امکان دریافت سود از روند مثبت قیمت وجود دارد. در حالی که در بازارهای کریپتوکارنسی و بازارهای بین المللی، امکان دریافت سود از روند منفی و کاهش قیمت‌ها نیز وجود دارد. این نوع از معاملات، معاملات دو طرفه نام دارند.

علاوه بر دو طرفه بودن معاملات، باید بدانید که به صورت 24 ساعته، بازار ارزهای دیجیتال فعال است. بنابراین در هر ساعتی از شبانه روز، می‌توان معامله کرد. لازم به ذکر است که امکانات صرافی‌ها در انجام این نوع معاملات دخیل هستند. به عنوان مثال، اگر تصمیم بگیرید فعالیت خود را در صرافی بزرگی همچون بایننس انجام دهید، امکانات بسیار زیادی از جمله مارجین (یا اهرمی)، stop یا معاملات لحظه‌ای و همچنین فیوچرز (یا آتی) در اختیارتان قرار دارد.

ترید بیت کوین مزیت‌های بسیار زیادی دارد. اگر در این مسیر دانش و تجربه‌ی بالایی داشته باشید، می‌توانید به صورت مداوم و روزانه از این بازار درآمد داشته باشید. ناگفته نماند که انجام این معاملات به انرژی، وقت و سرمایه‌ی اولیه نیاز دارد و امکان ندارد همه‌ی افراد در آن سود کنند.

تریدرها در واقع خودشان مسئول هستند و می‌توانند روزهای کاری، ساعت کاری و تعطیلات را معین کنند. تعداد معاملات، میزان ورود سرمایه، میزان ریسک، ترید بلند مدت یا کوتاه مدت و تمامی این موارد توسط خود تریدر مشخص می‌شود. به طور کلی این روش سرمایه‌گذاری در بیت کوین برای بسیاری از افراد جذاب و هیجان انگیز است.

اگر قصد سرمایه گذاری در بیت کوین را دارید؛ مطالعه ی این نکات را از دست ندهید

زمانی که برای یک سرمایه‌گذاری اقدام می‌کنید، در ابتدا باید بدانید که چگونه باید سرمایه‌ی اولیه‌ی خود را حفظ کنید و در ادامه می‌توانید برای افزایش آن، برنامه‌ریزی کنید. زمانی که تصمیم می‌گیرید در یک دارایی دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید، باید در اولین قدم ماهیت آن را بشناسید. فرض کنید قصد خرید سهام یک کارخانه یا شرکت را دارید. به نظر شما منطقی است که بدون شناخت خدمات یک شرکت یا محصولات کارخانه، سهام آن را خریداری کنید؟ در مورد ارزهای دیجیتال نیز همین طور است و لازم است در ابتدا اطلاعات کافی از ارز دیجیتال مورد نظرتان داشته باشید.

در این مقاله در رابطه با سرمایه‌گذاری در بیت کوین صحبت کردیم. بنابراین لازم است تأکید کنیم که در اولین قدم باید دانش کافی در رابطه با ماهیت این ارز داشته باشید. در این جا قصد داریم، نکات دیگری را بیان کنیم که در مسیر سرمایه‌گذاری بر روی این دارایی دیجیتال ارزشمند بسیار مؤثر است. این نکات مهم، عبارتند از:

  • درک ماهیت آن و طرز کار شبکه‌اش
  • بررسی چرخه‌های قیمتی گذشته
  • میزان سلطه این ارز بر روی بازار
  • توجه به آلت کوین‌ها در کنار بیت کوین
  • آشنایی با کیف پول‌ها، صرافی‌ها و نحوه‌ی کار با آن‌ها

کلام آخر

بیت کوین را به عنوان اولین و محبوب‌ترین ارز دیجیتالی می‌شناسند. سرمایه‌گذاری بر روی این ارز، ریسک بسیار بالایی دارد و در عین حال میتواند بسیار سودده باشد. اصلی‌ترین ریسک سرمایه‌گذاری در این حوزه، نوسانات بالای قیمت آن است. بنابراین بهتر است پیش از هر گونه اقدامی، به دنبال کسب دانش و اطلاعات لازم باشید.

ما در این مقاله در رابطه با روش‌های سرمایه‌گذاری بر روی این ارز دیجیتال صحبت کردیم و در انتها نکاتی را به منظور بالا بردن آگاهی شما عزیزان بیان کردیم. در نهایت لازم است تأکید کنیم که برای سرمایه‌گذاری در این حوزه، سعی کنید دانش و تجربه خود را افزایش دهید تا در نهایت بتوانید معاملات موفق و سوددهی داشته باشید.

بیشتر بخوانید

مقالات مرتبط

انواع ارز دیجیتال

انواع ارز دیجیتال

ارز دیجیتال انواع مختلفی دارد. بر اساس کارایی هر کدام از ارزها، آن‌ها را در دسته‌بندی‌های مختلفی قرار می‌دهند. ما در این مقاله قصد داریم

مطالعه کنید »

دیدگاهتان را بنویسید